START O NAS GALERIA KONTAKT

Memoriał Tadeusza Gronia i Aleksandra Ciepielewskiego dodano: 02-03-2014

Tegoroczny Memoriał już za nami. Po siedmiu latach przerwy udało się ponownie przeprowadzić zawody narciarskie w ramach Memoriału Tadeusza Gronia i Aleksandra Ciepielewskiego. Zawody zorganizowane przez KNA DZIKOWIEC na stoku Dzikowca, zgromadziły blisko siedemdziesięciu pasjonatów narciarstwa alpejskiego. Nawet aura dopisała i wbrew wiosennym roztopom, stok rano wyglądał niczym alpejski lodowiec.

Zawody otworzył Zbigniew Kowalski, znany w świecie narciarskim z wieloletniej działalności, twórca i organizator Memoriału od 1999 roku.

Wśród uczestników i gości nie zabrakło też Zofii Ciepielewskiej, żony Aleksandra Ciepielewskiego i Tomasza Gronia, syna Tadeusza Gronia. Honory gospodarza pełnił Paweł Sosialuk, zastępca Burmistrza Boguszowa-Gorc. Po części oficjalnej, zgromadzeni zawodnicy rozpoczęli rywalizację w slalomie gigancie.

Począwszy od najmłodszych, poprzez juniorów na seniorach i weteranach, skończywszy. Rywalizacja była zacięta, wszyscy starali się wypaść jak najlepiej, zważywszy, że palące słońce i błyskawicznie mięknący stok, pozwoliły tylko na jeden przejazd. Cóż zimowa aura w tym sezonie nie rozpieszcza. Nie zraziło to jednak prawdziwych pasjonatów narciarstwa, którzy pokazali prawdziwy kunszt. Możemy mieć nadzieję, że wśród najmłodszych zawodników dzisiejszych zawodów, są przyszli mistrzowie, którzy będą reprezentowali Nasz Kraj w zawodach rangi międzynarodowej.
Rywalizację prowadzono w siedmiu kategoriach wiekowych, jednak ze względów na trudne warunki, najmłodsze kategorię A i B połączono. W pozostałych rywalizowano zgodnie z zasadami, oddzielnie kobiety i mężczyźni. Pełna lista wyników w załączniku poniżej.
Zawody można uznać za udane i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku podwoimy liczbę startujących. Do zobaczenia za rok i metr śniegu pod deskami, życzę!
Tu więcej zdjęć: Kliknij tutaj.

Radosław Kapciak

Komentarze


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.


Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Po dodaniu komentarza musi on zostać zaakceptowany przez administratora.


Imię:


E-mail:


Treść:

Aby potwierdzić odpowiedz:
Ile jest 2 razy 11 ?